Čtenářské kluby

Čtenářský klub Záhoří, 2. st.

ZŠ Záhoří u Písku

vede:
Lucie Mužíková a Markéta Tíchová (knihovnice)

schůzky:
středa 13.30 - 15.00

Ve čtenářském klubu se nás pravidelně potkává celkem 15 – vedoucí Lucka a Markéta, 9 čtenářek a 4 čtenáři. Setkávání probíhají stejně jako v předchozích letech ve středu odpoledne v žákovské knihovně po dobu dvou vyučovacích hodin.

Naším maskotem je kočička Pusheen – během klubu putuje od jednoho čtenáře ke druhému a dává čtenářům možnost vyjádřit se. (Někdy se tedy u někoho zasekne, protože se s ní nechce rozloučit – jako polštářek je skutečně pohodlná.) Také od loňského roku dostala spoustu dárečků, s nimiž zazářila v jarním fotokoutku.

A co u nás momentálně frčí asi nejvíc? Oblibu si získaly karty Černé historky – domýšlení příběhu na kartičkách nás hned na začátku dobře naladí a rozesměje. Od podzimu loňského roku díky našim knížkám cestujeme po celém světě. Knihovnu totiž zdobí velkoformátová mapa světa, na kterou si pomocí vlaječek zaznamenáváme, kde se naše příběhy odehrávají.

Pravidelný program a čtení občas ozvláštní návštěva známé osobnosti z pole literatury – loni například Klára Smolíková či Ivona Březinová, v letošním školním roce to byla Petra Dvořáková a scénické čtení LiStOVáNí. A rozhodně nás ještě něco dalšího čeká!

www.zszahori.cz