Čtenářské kluby

Čtenářský klub Teplice, 2. st.

ZŠ Buzulucká, Teplice

vede:
Ludmila Hrubá a Jitka Polívková (knihovnice)

schůzky:
středa 14.00 - 15.30

Myslíte si, že čtenáři jsou vážní a nemluvní lidé, kteří mlčky o samotě hloubají nad právě rozečtenou knihou? Návštěva našeho klubu by vás jistě přesvědčila o opaku. Naše parta, která se společně schází pravidelně v úterý odpoledne ve školní knihovně, není ani příliš vážná, ani zamlklá. Rádi se smějeme a povídáme si o všem možném, k čemu nás knihy přivedou.

Společně čteme, sdílíme dojmy z knižních příběhů, zamýšlíme se nad jejich hrdiny a hrdinkami. Někdy se snažíme přijít na to, jak bude děj pokračovat nebo kam jinam by se býval mohl během svého plynutí stočit. Učíme se, že naše různé pohledy na svět nám přinášejí různé čtenářské zážitky. Zamýšlíme se nad postoji a výroky svých klubových kamarádů. Sdílíme své čtenářské zkušenosti, postřehy a nápady. Poznáváme, že každý má co říct, když je mu pozorně nasloucháno. To platí jak o spisovatelích, tak o nás – o čtenářích.

Objevujeme tak nekonečnou pestrost a krásu knih. Ale nikdy bychom ji neobjevili, pokud bychom nebyli ochotni slyšet hlas, kterým k nám knihy promlouvají. Této ochotě, tomuto důvěrnému zaujetí, ve kterém necháme stránky textu, aby se staly součástí našeho vnitřního světa a spoluutvářely jeho podobu, se na každém setkání společně věnujeme.  

www.buzulka.cz