Čtenářské kluby

Otevřený klub

24.04.2018, 11:26

Dneska slavili všichni Jirkové svátek a symbolicky zrovna tento den nás v našem teplickém čtenářském klubu navštívil spisovatel Jiří Walker Procházka. Na jeho návštěvu jsme se řádně připravili: na poslední klubové schůzce dne 10. 4. 2018 jsme vyráběli plakáty, které měly o besedě se spisovatelem nejen informovat, ale ostatní žáky školy třeba navnadit k návštěvě školní knihovny a hlavně besedy.

Jak se nám plakáty povedly, to posuďte sami:

A jste zvědaví, jestli se nám povedlo někoho ze školy na besedu přilákat? Tak tedy vězte, že povedlo: pozvání využily všechny děti ze čtenářského klubíku (ten vede paní učitelka ve 2. třídě), jeden náš spolužák z osmičky a jedna báječná paní učitelka. Ti všichni si společně s námi popovídali s panem Procházkou, který nás seznámil se svojí tvorbou, ukázal svoje knížky. Také nám prozradil, jak těžké je být spisovatelem a jak on sám se k této profesi dostal. V průběhu besedy nás všechny zaúkoloval a zabavil, jak ty malé, tak i ty velké klubové děti.

Čas vyměřený našemu klubu velice rychle utekl a na závěr nám všem pan Procházka věnoval komiksový časopis a podepsané záložky s věnováním. A co je nejdůležitější: vyzval nás čtenáře a potenciální „psavce“, abychom mu naše výtvory také zaslali k nahlédnutí, přečtení a korektuře. To je super, taková nabídka nepřichází každý den! Nikola, Tomáš a Mercedes tuto hozenou rukavici zvedli.

Alena, Hynek, Konstance, Lucie, Mercedes, Nikola, Tereza, Tomáš, Lída a Pavel, ČK Teplice