Čtenářské kluby

Otevřený klub

06.02.2018, 13:32

Přípravě na Otevřený klub jsme věnovaly velkou péči a děti jsme motivovaly pozitivně, že jejich rodiče, další příbuzní nebo přátelé budou mít možnost užít si společně s nimi čtenářské odpoledne. I my jsme pozvaly své kolegyně ze školy a z knihovny. Přislíbená účast nebyla sice velká, ale nám, koneckonců, je jasné, že v dnešní době není jednoduché udělat si volno v úterý odpoledne. Ale i tak jsme se těšily, že se s návštěvníky rozdělíme o radost z práce s knížkami a texty.

Jako téma schůzky jsme vybraly Klíčová slova a poznávání známých příběhů podle nich, takže téma živé a veselé. Byly jsme zvědavé, jak si s ním poradí nejen děti, ale i naši hosté.

Jenže člověk nemá nikdy nic předpokládat, do našich plánů vpadla chřipková epidemie a napáchala v nich paseku. Z přislíbené účasti šesti lidí přišel jeden - bratr Jany. Maminky pečovaly o nemocné malé sourozence, ve škole i v knihovně se zastupovalo za kolegyně na neschopence, nebo též ošetřovalo, a ta jediná matka, která přišla, se zalekla, že by byla jediná dospělá návštěva, a tak si jen vyzvedla Kristýnu a odvelela ji za jinou povinností.

Naši stateční čtenáři, kteří chřipce odolali, si Klub užili maximálně. Sice nás nebylo mnoho, ale právě přes počáteční zklamání, že jim ani nám nikdo nepřišel, se čtenáři do tématu opravdu "položili" a velmi brzy si s klíčovými slovy poradili. Dobré náladě pravděpodobně pomohlo i to, že jsme vybírali slova též z písniček Zděňka Svěráka.

Návštěvník Milan se velmi aktivně zapojil do práce, vypadalo, že ho práce baví, tak jsme ho pozvali, ať klub navštěvuje, tak uvidíme, jestli někdy dorazí.