Čtenářské kluby

Klubová setkání v létě

02.10.2019, 14:00

Prázdniny jsou pro učitele časem odpočinku od dětí a samozřejmě taky opačně. Nám ve Březně se ale tak stýskalo po klubu, že jsme se během léta několikrát sešli.

Počasí nám dovolilo a 2krát jsme navštívili chomutovské Kamencové jezero. Jedná se o unikátní přírodní útvar vzniklý po těžbě kamencových břidlic. Kolem něho brzy vznikly lázně, dnes se zde nachází koupaliště a kemp. První setkání jsme věnovali své čtenářské aktivity především informacím o této lokalitě – hledali jsme v areálu nápovědy a vyplňovali kvíz o historii i současnosti, četli jsme si pověst o vzniku vodní plochy a vzpomínali i na jiné pověsti naší kultury. Na druhém jsme místo spíše využili jako kulisu k našim běžným aktivitám. Například jsme hráli hru na otázky z klubové četby, a kdo nevěděl odpověď, musel se posunout více do vody.

Dalším zajímavým místem Chomutova je městský park. Zde jsme se taktéž setkali, tentokrát na pikniku. Opět jsme svou činnost zaměřili na informace k místu. Z nalezených indicií jsme poskládali obraz historie místa a vymýšleli mu vlastní příběhy.

Všechna letní klubová setkání jsme samozřejmě doplnili o typické aktivity – koupání, odpočinek, hry. O to víc nás to spolu bavilo.


Mgr. Nikola Hobrlantová - manažerka klubu