Čtenářské kluby

Beseda s Jiřím Walkerem Procházkou

28.11.2018, 11:20

Dne 28. listopadu se v našem školním čtenářském klubu uskutečnila beseda s autorem sci–fi a fantasy literatury panem Jiřím Walkerem Procházkou. Soudě podle reakcí dětí i reakcí našich se setkání velmi líbilo. Pan Procházka zaujal, byl vtipný, povídání se vyvíjelo i za pomoci dotazů dětí. Jsme nesmírně rády za to, že nás pan Procházka navštívil a budeme se těšit, že teď již na pultech obchodů budeme poznávat jeho knížky, případně že při pohledu na přebal Hraničářova učně se znovu setkáme teď už tak trochu s naším autorem.

Z reakcí dětí:

,,Moc se mi odpoledne líbilo, hlavně ty knížky!“ (Kája)

,,Setkání bylo zajímavé, zábavné a vtipné. Poznala jsem autora, kterého jsem předtím absolutně neznala. Bylo neuvěřitelné, jak o svých knihách dokáže mluvit, jak jeho mysl nemá meze. Setkání bylo příjemné. Určitě to stálo za to.“ (Týnka)

,,Bylo to super, zjistili jsme zajímavosti.“ (Daniel)

,,Setkání s panem spisovatelem se mi moc líbilo. Chtěla bych vidět víc spisovatelů. Jeho přednáška byla hodně hezká. Nenapadlo by mě, že to bude tak hezké. Velice mě to překvapilo. Těším se na další přednášku. Doufám, že příště to bude stejně hezké.“ (Marie)

,,Velmi se mi líbilo, že byl pan Jiří Walker Procházka tak milý a vtipný. Hlavně ta Karkulka! Moc mě potěšilo, kdy jsme všichni dostali ten komiks. Velmi mě zaujalo, jak nám vyprávěl, jak přišel na nápad na tu knížku. I to, jak ji napsal.“ (Terka)

,,Setkání se mi moc líbilo, pan Procházka byl moc hodný. Měl pro nás připravené hezké pracovní listy.“ (Lea)

,,Byl vtipný a zajímavý. Literatura, kterou se zabývá, je docela nezvyklá, minimálně pro mě, protože jsem o ní skoro neslyšel. Fantasy mám osobně hodně rád, ale sci-fi až tak moc ne, pokud to nejsou filmy. Na to, kolik knížek s tímhle tématem udělal, tak se divím, že se ho inspirace stále drží. A doufám, že to takhle zůstane.“ (Nicolas)