Čtenářské kluby

Den otevřeného klubu se Šerlokem z Výsluní

14.03.2018, 14:24

Dne 14.3. proběhl na naší škole Den otevřeného čtenářského klubu. Všichni jsme se na něj moc těšili a zároveň námi projížděla nervozita, podaří-li se vše, jak má.

Pro návštěvníky bylo připraveno detektivní putování se Šerlokem z Výsluní. Nechybělo ani pohoštění a skvělá bábovka v podání klubové Anetky.

Na začátku pátrání se všichni zapsali do detektivní listiny, na základě níž byly vystaveny všem přítomným diplomy. Nikdo od nás neodešel s prázdnou 😊. Ať už si odnesli diplom, nebo vědomí příjemně stráveného času mezi námi a knihami.

A na co se návštěvníci mohli těšit? Literární pexeso, pantomimické scénky z knih, hledání ztracených kódů- klíčových slov ze známých knih, filmů a pohádek, popřípadě pátrání po stopách knih a jejich úryvcích.  Šifra mistra Šerloka lehce polechtala mozkové závity dětí - obrázek jako indicie k názvu knihy či slovní přesmyčky dokázaly nejednoho detektiva potrápit. O slovo nepřišel ani náš klubový „Knižní strom“, jehož  koruna se opět obohatila o nějaký ten kouzelný lístek s názvem zajímavé knihy.

Náš velký den se vydařil! Byl plný smíchu, nadšení, radosti. A hlavně byl plný knih! Děkujeme všem zúčastněným, že nás nenechali ve štychu a přišli nás podpořit! Moc si toho vážíme! Velký dík patří i všem našim klubovým dětem, protože byly fantastické!  Díky nim je náš čtenářský klub takový, jaký je! BÁJEČNÝ! DĚKUJEME!

Monika a Věra - manažerky klubu