Čtenářské kluby

Jak jsme si udělali čajový obřad

21.03.2018, 15:23

V klubu se snažíme o to, aby čtení děti bavilo a aby si z našich pravidelných středečních setkání odnesly nejen doporučení na nové a zajímavé knížky, ale také nějaký zážitek. Jedním z nich se bezesporu stal i Čajový obřad, kterým jsme si zpestřili posezení nad knížkou Strážkyně pramene, což je velmi zajímavá, pozoruhodná a v každém smyslu poutavá knížka se silným příběhem (všem můžeme jedině doporučit). Právě v této knížce je totiž podobný Čajový obřad podstatnou součástí.

Strážkyně pramene je knihou o vodě a čaji. O velkém přátelství, zodpovědnosti a nezkrotné touze po tom změnit svět, ve kterém jsme nuceni žít. Je to také kniha o tom jak moc je pro nás voda důležitá a jak blízko jsme tomu, abychom o tento dar přírody přišli a jak moc bychom si ho měli vážit. Protože o něj velice snadno můžeme přijít.

Venda Koubková, která se rozhodla takový obřad připravit, se svým nápadem sklidila velký úspěch a určitě bychom někdy do budoucna chtěly něco podobného zopakovat. Takže pokud hledáte inspiraci a opravdu úžasnou knížku se silným a dojemným příběhem, ze kterého si děti odnesou nejen velký čtenářský zážitek, ale také poučení do života, určitě sáhněte po Strážkyni pramene. A klidně si taky udělejte Čajový obřad. Třeba i doma s rodinou nebo přáteli.