Čtenářské kluby

Listování

19.02.2018, 17:31

Čtenářský klub v ZŠ Chrast byl 19.2.2018 úplně jiný. Přijelo k nám ,,LISTOVÁNÍ“ představit dvě nové knihy Jak být holkou/ klukem od Hayley Longové a Jamese Dawsona. Pro děti tahle forma scénického čtení nebyla nová, protože vloni u nás proběhlo seznámení s kmenovými herci projektu nad knihou Prázdniny blbce č.13 od Miloše Kratochvíla.

Lukáš Hejlík a Sára Venclovská nám ve zkratce řekli ,, vše, co jsme chtěli vědět o pubertě a báli jsme se googlit“. Oba herci velmi bezprostředním způsobem provedli kluky a děvčata knihami o dospívání, o změnách na těle, na duši, o vztazích a společenské džungli, o sexu a partnerství. Co neřekli, to napověděli. Atmosféra setkání byla velmi příjemná. Přítomny nebyly jen klubové děti, ale i návštěvníci, kteří šli zrovna kolem a které zlákala známá tvář Lukáše Hejlíka. Děti reagovaly bezprostředně, odpovídaly na otázky herců, hodně se smály. Došlo i na focení. Zdálo se nám, že setkání bylo krátké, tak rychle utíkal čas. Lukáš i Sára určitě motivovali naše čtenáře k půjčení knih, které jsme si ihned rádi zakoupili.

Na následujícím klubu jsme akci velmi kladně hodnotili. Je výborné, že mladí herci přicházejí za malými čtenáři do škol. Na podzim chystáme Listování pro celou školu. Do té doby máme čas, abychom vybrali knihu ke scénickému čtení.

Z. Modráčková