Čtenářské kluby

Návštěva autorky Petry Braunové

14.03.2018, 10:51

Ve středu 14. 3. 2018 měl tu čest přivítat velmi oblíbenou spisovatelku Petru Braunovou také náš školní čtenářský klub. Kromě dětí z našeho klubu se besedy zúčastnily také děti z krnovského čtenářského klubu se svými manažerkami Marcelkou a Madlou. Všem jsme připravili drobné občerstvení a beseda mohla začít.

Jsme moc rádi, že naše pozvání přijala také paní ředitelka Žáková, paní zástupkyně Vlčková a paní učitelka Horáková.

Paní Braunová je obdarovaná bohatou fantazií a schopností zaujmout malé i velké posluchače. Celou dobu jsme pozorně poslouchali její zážitky a příhody z dětství u babičky, o dívce s medailonkem, jak se píší a vydávají knihy, zajímavosti o jejích knihách, námětech i o setkáních s dětmi na besedách po celé republice. Napsala celkem 34 knih a přiznala, že nejraději píše pro úplně nejmenší čtenáře, aby je svými příběhy nalákala ke čtení.

Závěrečná autogramiáda a zápisy věnování do knih uzavřely příjemné odpoledne s paní spisovatelkou a my jsme se s ní jen neradi loučili. Doufáme, že jsme se s ní neviděli naposled.

Následovala seznamovací akce dvou klubů. V Krnově mají fakt pěkné kluky! Bruntálští rádi zůstali v klubu déle a předávali si vzájemně zkušenosti nejen o knížkách a práci v klubu, ale i o volnočasových aktivitách, zájmech a zálibách. Domluvili jsme se na dalším společném setkání v průběhu měsíce června v Krnově.         

 Manažerky a děti čtenářského klubu