Čtenářské kluby

Čtenářský klub ZŠ Švermova, Liberec, 2. st.

ZŠ Švermova, Liberec

vede:
Veronika Lacmanová a Michaela Novotná (knihovnice)

schůzky:
středa 14.00 - 15.30

Ahoj, my jsme čtenářský klub Švermováci z Liberce, 12 „statečných“ ze šestky. Scházíme se v naší školní knihovně každou středu od 14,00 do 15,30 hodin – a nebudeme zastírat, že když nám náhodou odpadne hodina, jsou tu pro nás knihovnice Helenka a paní učitelka daleko dříve. A taky to, že většinou odcházíme déle, protože nám vymezený čas nestačí a potřebujeme si ještě něco dosdílet, uklidit knihovnu, nebo si jen tak na pohodu dochroupat sušenky a dopít čaj.

Chtěli byste vědět, co na klubu děláme? Ani se neptejte! Od té doby, co jsme si vytvářeli klubová pravidla, dobrý duch naší knihovny nám připravil dobrodružnou cestu za novými knihami a dostali jsme své skříňky, podsedáky, koberečky, čtecí kostky atd., uplynulo už hodně vody.

Během nich jsme se učili vybírat si ty správné knihy, vydržet je číst po určitou dobu (samozřejmě i doma), reagovat na přečtený text, své osobní reakce zpracovat různými technikami, zapisovat citace a své komentáře v podvojném/ trojitém deníku, vytvářet své varianty příběhů, předvídat děj, pracovat se svými pocity v rámci četby, pronikat do tajemství svých postav, srovnávat části knih s reálným životem a svými prožitky, představit svou knihu, komunikovat, nestydět se před ostatními…a spoustu dalších dovedností.

 Těšíme se na další klubová setkání. Nejen na knížky, ale taky na hry a kamarády a báječnou atmosféru, kterou si v klubu všichni společně vytváříme.

www.zssvermova.cz

Nenechte si ujít


Proběhlé akce